Informace o výrobcích VAPALUG IN

Výrobky Vapalug In vyrábíme a dodáváme výhradně nalepené na HDF desce o tloušťce 5 mm.

Jednotlivé lamely jsou nalepeny na HDF desce v jednotlivých designových provedeních viz seznam výrobků. Deska tvoří z celé sestavy lamel kompaktní celek, který se velmi jednoduše aplikuje na obkládané plochy.

 

HDF

Výrobky Vapalug In můžeme na objednávku mimo eshop, dodat nalepené na sklosíťce – perlince. Takto jsme dříve výhradně vyráběli všechny naše produkty, ale přešli jsme na výrobky nalepené na HDF plotně. Výhodou výrobků nalepených na sklosíťce jsou především menší tloušťka a lepší odolnost proti případné vlhkosti.

 

sklositka

Co je termo dřevo:

Dřevo, které se peče v termizační komoře bez přístupu vzduchu. Teplota v komoře je cca od 140 do 210 stupňů Celsia. Výška teploty určuje sílu hnědého zabarvení dřeva. Různé dřeviny mají různou tepelnou odolnost a tím také různé hnědé zbarvení.

Cílem terminace dřeva je především dosažení jeho dilatační stálosti. Termizované dřevo se s úspěchem používá do exteriérů, především na terasy, fasády, balkony atd. 

Využití pro výrobky Vapalug je především designové, kdy dřevo má již „designovou – hnědou barvu, úpravu“ a to bez použití chemie nebo jiných prostředků. Samozřejmostí je rovněž využití výhody prostorové stálosti.

 

Termo

Výhody terminovaného dřeva pro naše účely:

 1. Terminované dřevo je „probarvené“ v celé mase, tudíž při zkracování nebo jiné činnosti je dřevo v řezu stejně zabarvené jako na povrchu a nemusí se dobarvovat.
 2. Barva terminovaného dřeva má přirozeně hnědé odstíny, běžně dosahovaných použitím barev a olejů.
 3. Pracujeme se 3 odstíny hnědé: bílá káva, ořech, čokoláda.
 4. Dřevo je dilatačně stálé, dokonale zbavené všech případných škůdců.
 5. Pro naše účely je využívání  termo dřeva významně ekologické. Pro dosažení přirozených hnědých tónů dřevin nemusíme používat žádná barviva či oleje, šetříme tím výrazně životní prostředí.

Co je dubové dřevo přírodní:

Dubovým dřevem přírodním rozumíme lamely vyrobené z vysušeného dubového přířezu. Nerozlišujeme v naší výrobě jednotlivé druhy dubů, ale využíváme všechny. Častějším druhem je dub cerový, který má výraznější barevnou strukturu.

 

Dub přírodní

Co je mix?

Mixem rozumíme namíchané dřeviny dubu přírodního a všech tónových variant dubu termo. Vzniká tak jedinečná souhra přírodních tónů s barevným podtextem přírodních hnědých tónů. Svým způsobem se jedná o jedinečný a neopakovatelný originální výrobek, který nemá na současném trhu konkurenci. Každý kus je originál.

Pro výrobu výrobků Vapalug nevyžadujeme nejlepší kvalitu dřevin. Využíváme pro výrobu různé kvality řeziva. Proto dekorační 3D panely Vapalug nemůžeme řadit do žádné kvalifikační kvalitářské stolařské třídy řeziva.

 

Mix

Vysvětlivky k ceníku

Verze:

 • přírodní - neošetřené dřevo bez povrchové úpravy
 • ošetřené olejem - povrchová část 3D panelů je celoplošně natřena olejem s barevným tónem nebo bezbarvou transparentní verzí oleje – vypadá jak lak
 • termo - Panel je vyroben pouze z terminovaného dřeva smíchaného z barev . bílá káva, ořech, čokoláda
 • Mix - panel je vyroben z části přírodního dřeva a části terminovaného dřeva, panel není povrchově ošetřen
 • Termo i termo mix je možné povrchově ošetřit povrchovým nátěrem transparentním olejem
 • Všechny naše produkty je možné lakovat, olejovat nebo jinak povrchově upravovat pomocí výrobků na ochranu a tvorbu designu dřeva

 


Lepení

 1. Standard - lepení pomocí lepidel bez vodní složky. Doporučujeme produkt Mamut od Den Braven.
 2. Basic Flex System - upevňování pomocí suchého zipu. Evropský patent.

 

Důležitá upozornění

 • Všechny výrobky můžete povrchově ošetřit jakýmkoliv produktem, určeným na povrchovou úpravu dřeva. V každé prodejně barev vám nabídnou širokou paletu výrobků od laků přes lazury až po oleje.
 • Všechny výrobky jsou pouze do interiéru.
 • Pro výrobu výrobků Vapalug nevyžadujeme nejlepší kvalitu dřevin. Využíváme pro výrobu různé kvality řeziva. Proto dekorační 3D panely Vapalug nemůžeme řadit do žádné kvalifikační kvalitářské stolařské třídy řeziva.
 • Při lepení dbejte na správný postup, především na správně připravenou lepenou plochu - odmaštěnou, odprášenou, sourodou bez odlepujících se dřívějších maleb či nátěrů, atd...
 • Všechny výrobky můžete zkracovat a formovat jakoukoliv pilou.
 • Upozorňujeme na použití výrobků v prostředí časté změny vlhkosti vzduchu. Enormní sucho i enormní vlhko mohou způsobit deformaci ať dřevěných prvků nebo i samotné podkladové desky. Do prostředí, kde by se mohly vyskytnout tyto vlivy doporučujeme výrobky na sklosíťce.
 • Výrobky jsou z velké části ruční výrobou. Téměř každý produkt je originál. Je nutné počítat s mírnou rozměrovou tolerancí.
 • Na výrobek není nutné Prohlášení o shodě ani Bezpečnostní list. V tabulce Technický list deklarujeme základní vlastnosti všech produktů. U výrobků dodávaných s povrchovou úpravou je Technický a Bezpečnostní list v kapitole Povrchové úpravy.

Všem spokojeným zákazníkům děkujeme předem za zaslání fotografie z realizace. Moc děkujeme : realizace@vapalug.cz

 

VAPALUG IN s.r.o. ® 2019 All rights reserved.